Uzun Dönem Araç Kiralama

AutoJet Oto Kiralama, bireysel ve kurumsal her ihtiyaca yönelik marka ve model alternatifleri geniş araç filosuyla Uzun Dönem Araç Kiralama hizmeti sunmaktadır.

En kârlı araç kiralama seçeneklerinden biri de uzun dönem araç kiralama hizmetidir. Uzun dönem oto kiralama, 12 aydan 48 aya kadar yapılabilir. Uzun dönem oto kiralama işlemlerinde sezonluk değişiklikler yaşanabildiğinden mümkün olduğunca erken rezervasyon yaptırmak oldukça önemlidir. Uzun dönem oto kiralama işlemi yapılırken belirlenen teslim tarihine uymak gerekir. Özellikle 6 ay ve üzeri araba kiralamalarda çoğu rent a car firması hatırlatma yapar. Uzun dönem araç kiralamalarda kullanıcılar tarafından en dikkat edilen noktalardan biri de, aracın kilometre başına yaktığı yakıt miktarıdır. Özellikle uygun fiyatlı yolculuk yapmak isteyenler, ekonomik sınıf araçlardan faydalanabilirler.

Günümüzde uzun dönem araç kiralamanın avantajlarının farkında olan bütün şirketler aracı satın almak yerine aracı kiralamayı tercih ediyorlar. Uzun dönem araç kiralama, küçük veya büyük çaplı fark etmeksizin şirketlerin satın almadan 1 yıldan 4 yıla kadar araç kiraladığı sisteme denir. Kiracı uzun dönem araç kiralama için imzalanan kontrat sürecince aracı belirli kurallar dahilinde kullanır ve kontrat bitiminde ise kiralanan şirkete teslim eder. Aracı kiraladıkları süre boyunca da birçok avantajından yararlanabilirler.

Araç satın alma prosedürü kişiler için olduğu kadar şirketler için de yorucu ve oyalayıcıdır. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek isteyen şirketler araç kiralayarak tüm prosedürlerden tasarruf etmiş oluyorlar.

Özellikle büyük şirketler amaçlarına ve ihtiyaçlarına göre değişik model ve tarzda farklı araçlara aynı zamanda veya farklı periyodlarda ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple farklı model ve tarzda araçları satın almak yerine uzun dönem araç kiralayarak ihtiyaç duydukları araca daha ekonomik ve hızlı şekilde ulaşabiliyorlar.

Araçların vergilerini ve bakım periyodlarını takip etmek, araç kiralayan firmaya hem zaman bakımından hem de mali açıdan yük olmaktadır. Şirket çalışanları iş yoğunluğunun arasında vergilerin veya bakımların tarihini unutabilir veya karıştırabilirler. Araç kiralayan firmalar ise bunları düşünmek zorunda kalmazlar ve onların adına araçlarla ilgili her detayı takip eden bir firmanın olduğu bilirler.

İkinci el aracı satmak her zaman daha zor ve zahmetlidir. Ayrıca araçtaki değer kaybı nedeniyle istenilen fiyata satamamak gibi kaygılar oluşmaktadır. Araç kiralayan şirketler ise değer kaybından dolayı oluşacak zararları düşünmek zorunda kalmazlar.

Kaza durumunda veya aracın herhangi bir nedenden dolayı uzun süre kullanılamaması durumunda şirketler araçsız kalabilir ve bu durumda ulaşım ihtiyaçlarında aksaklıklar meydana gelebilir. Uzun dönem araç kiralamalarında ise araç kiralayan firma hizmet alan şirketin mağdur olmamasını esas aldığından dolayı ikame araç temininde bulunacaktır. Bu sayede araç kiralayan şirket mağdur olmadan, kesintisiz bir şekilde hizmet almaya devam edecektir.

Bir şirket için teknolojiyi takip etmek ve yeniliklere açık olmak her alanda önemlidir, çünkü kendini yenileyen ve yeniliklere açık olan bir şirket daha fazla prestij sahibi olur. Şirketlerin her yıl araç satıp yenisini alması mümkün değildir; ancak uzun dönem araç kiralama sistemi sayesinde belirli periyodlarda araçlarını değiştirerek her daim en son model araç sahibi olabilirler.

Araç satın alan kişi veya kurum sorusu veya sorunu olduğunda güvenebileceği bir yetkiliye veya servise ihtiyaç duyar. Uzun dönem araç kiralama hizmetinden faydalanan kurumlar herhangi bir soru veya sorun karşısında tek bir telefonla profesyonel kişilerden tavsiye alabilirler. Bu nedenle iyi bir servis aramak zorunda kalmazlar.

Son olarak araç kiralama masrafları gider olarak gösterilebilir. Kiralama faturaları da muhasebeleştirildikleri anda şirketin vergisinden ve KDV’sinden düşürülebilir. Bu da şirkete vergi indirimi sağlar.

Sizde uzun dönem araç kiralamanın avantajlarından faydalanmak istiyorsanız, deneyimli ve profesyonel kadromuzla sizlere yardımcı olmaya hazırız!

7/24 Destek